Web Analytics
Copy & Paste w Tableau
©️

Copy & Paste w Tableau

Copy & Paste w Tableau

Opcja Copy & Paste, czyli kopiowania i wklejania zawitała w Tableau z wersją 2021.4 i wtedy okazała się jedną z największych zmian, które pozwalają zaoszczędzić czas poświęcany wcześniej monotonnym i powtarzalnym zadaniom.

Jak korzystać z opcji Copy & Paste

Aby skopiować element, użyj Ctrl+C albo z menu kontekstowego, wybierz Copy Dashboard Item. (W przypadku użytkowników Mac zastąp Ctrl za pomocą command.)

image

Aby wkleić element, użyj Ctrl+V albo z menu głównego, wybierz File i następnie Paste.

image

Elementy które mogą być kopiowane

Tableau umożliwia kopiowanie i wklejanie wszystkich rodzajów obiektów występujących na dashboardzie:

image

❗Należy jednak pamiętać, że nie można kopiować pionowych ani poziomych kontenerów zawierających arkusze z wizualizacjami. Jeśli kiedykolwiek spróbujesz skopiować kontener, a w menu kontekstowym nie ma opcji Copy Dashboard Item, najprawdopodobniej jest to dlatego, że gdzieś w kontenerze znajduje się ów arkusz.

Poniżej kontener poziomy z opcją kopiowania, w którym znajdują się obiekty: Image, Text i Navigation.

image

Poniżej kontener pionowy bez opcji kopiowania, w którym znajdują się dwie wizualizacje.

image

Czym charakteryzuje się opcja Copy & Paste

  • Zachowane formatowanie kopiowanego elementu.
  • Kopiowany element jest Wklejany jako Floating, nawet jeśli oryginalny obiekt był ułożony Tiled. Aby sobie z tym poradzić, masz następujące możliwości:
  • Po wklejeniu obiektów takich jak przyciski nawigacyjne zachowują wszystkie swoje oryginalne ustawienia, w tym czcionki, styl, formatowanie itp. Zasadniczo jest on gotowy do użycia od razu!
  • Czasami Tableau dodaje do kontenerów cztery piksele do Outer Padding, których nie było w oryginalnym obiekcie (automatycznie do wszystkiego).
  • Obiekty mogą być wklejane do tego samego dasboardu, do innego w tym samym workbooku, a nawet do innego workbooka! 🤩

Zalety korzystania z opcji Copy & Paste

  • Oszczędność czasu i możliwość większego skupienia i poświęcenia się pracy developerskiej.
  • Upewnianie się, że typowe elementy dashboardu, tj. nagłówki i stopki są dokładnie dopasowane i takie same na różnych dashboardach - nie przesuwają się ani nie przeskakują, gdy użytkownik przełącza karty.
  • Tworzenie szablonów (wzorników) dashboardów dla danego zespołu, które będą zawierać kluczowe obiekty o odpowiednich rozmiarach i formatach (ponieważ kopiowanie i wklejanie jest proste, zaleca się ogólnie tworzenie szablonów, które utworzą możliwie najwięcej powtarzalnych grup elementów dashboardów).

← Poprzednia strona

Formatowanie dashboardu

Następna strona →

Akcje na dashboardach