Web Analytics
Running Total

Running Total

Running Total

Running Total polega na dodaniu każdej kolumny do sumy wszystkich poprzednich kolumn (po lewej). W obliczanym polu sumy bieżącej używana jest funkcja RUNNING_SUM. Jeśli w tabeli znajdują się wartości null, nie stanowi to problemu w przypadku tej funkcji, ponieważ po prostu je ignoruje i kontynuuje liczenie sumy od następnej wartości innej niż null. Przykładowo:

RUNNING_SUM(SUM([Sales]))

 1. Zbudujmy pomocniczo wizualizację do pokazania działania tej quick table calculation. Przeciągnij Order Date do kolumn i ustaw ją jako ciągłą miesięczną. Następnie przeciągnij Sales do wierszy i wybierz SUM z szybkich obliczeń w tabeli. Przeciągnij także do filtrów i pozostaw jedynie rok 2021 i 2022.
 2. image
 3. Wybierz opcję Running Total z Quick Table Calculation w menu kontekstowym pola SUM(Sales).
 4. image
 5. Wykres zmieni się jak niżej:
 6. image
 7. Następnie z wciśniętym klawiszem Ctrl przeciągnij kafelkę SUM(Sales) z półki wierszy do Marks na Label i poniżej z listy wszystkich pól Sales również na poniżej. Zmien typ Bar.
 8. image
 9. Można dodatkowo wprowadzić formatowanie daty na osi Month of Order Date oraz wyświetlanie wartości na wykresie w poziomie.
 10. image
 11. Na takim wykresie druga liczba wskazuje sprzedaż w danym miesiącu, a pierwsza - Running Total, czyli sumę bieżącą do danego miesiąca. W ten sposób łatwo jest zwizualizować rzeczywiste i bieżące sumy co jakiś szczególny okres.

← Poprzednia strona

Quick Table Calculations

Następna strona →

Percent of Total