Web Analytics
Podmiana pól (Replace references)
🔃

Podmiana pól (Replace references)

Podmiana pól (Replace references)

Po udanym podłączeniu do nowego źródła danych wszystkie arkusze w workbooku, które wcześniej korzystały z oryginalnego źródła danych, zostają połączone z nowym źródłem. Jeśli jednak nowe źródło danych nie ma takich samych nazw pól jak oryginalny skoroszyt, pola zostaną uznane za nieprawidłowe i oznaczone wykrzyknikiem. Aby rozwiązać ten problem, możesz łatwo zastąpić odniesienia do tych pól.

Załóżmy, że workbook podłączony do źródła danych zawiera pola o nazwie Regional Manager i Customer ID.

image
image

Później modyfikujesz źródło danych, by połączyć się z nowym, które zawiera te same dane, ale nazwy pól zostały zmienione na Key Account Manager i Customer Number.

image

W takim przypadku pola Regional Manager i Customer ID będą nadal widoczne w panelu Data, ale zostaną oznaczone jako nieprawidłowe.

image
image

Aby pola ponownie były poprawne, możesz zastąpić ich odniesienia / odwołania, co oznacza, że zmapowanie nieprawidłowego pola na prawidłowe w nowym źródle danych. Możesz zmapować Regional Manager na Key Account Manager oraz Customer ID na Customer Number.

image
image

Postępuj zgodnie z krokami opisanymi poniżej:

  1. Prawym przyciskiem myszy (lub z klawiszem Control na komputerze Mac) kliknij nieprawidłowe pole w panelu Data. Wybierz opcję Replace references... .
  2. W oknie dialogowym Replace references... wybierz pole z nowego źródła danych, które odpowiada nieprawidłowemu polu.
  3. image
    image
  4. Pola dostały nowe właściwe odniesienia, czerwone zaznaczenie błędów zniknęło, wizualizacja jest znów dostępna.
  5. image

← Poprzednia strona

Podmiana źródła danych