Web Analytics
Publikowanie w Tableau Server/Cloud/Public
📰

Publikowanie w Tableau Server/Cloud/Public

Publikowanie w Tableau Server/Cloud/Public

Dobrnąłeś do końca całego procesu analitycznego. Wykonałeś kawał dobrej roboty i teraz czas podzielić się swoimi spostrzeżeniami z kolegami i koleżankami z zespołu.

Najlepszą formą udostępniania wyników pracy w Tableau Desktop jest publikowanie treści na Tableau Server lub Cloud. Oczywiście pod warunkiem, że Twoja organizacja dysponuje takim rodzajem aplikacji.

Jeśli pracujesz z darmową wersją Tableau Public, możesz również ją wykorzystać do współdzielenia z szerokim zewnętrznym audytorium.

Publikowanie treści na Tableau Server/Cloud

 1. W menu głównym wybierz Server > Publish Workbook. Ewentualnie kliknij ikonę Share na głównym pasku narzędzi.
 2. W oknie dialogowym wpisz nazwę serwera lub adres IP, z którym chcesz się połączyć i kliknij Connect. Jeżeli pracujesz z Tableau Cloud, wybierz link poniżej. Na potrzeby tego artykułu łączymy się z Tableau Cloud. Kolejne kroki będą identyczne bez względu na rodzaj wykorzystywanej wersji.
 3. image
 4. Wpisz swoje poświadczenia. Pamiętaj, że do opublikowania treści administrator serwera powinien wcześniej przydzielić Ci licencję.
 5. image
 6. Jeżeli dane logowania są poprawne, zostaniesz zalogowany, o czym informuje komunikat Signed In to... Następnie wybierz polecenie Publish Workbook.
 7. image
 8. Ustawienia okna dialogowego publikowania Workbooka pozwalają na zarządzanie wieloma ustawieniami. Szczegółowo zostały one opisane niżej.
  1. image
  2. Project - wybór projektu, w którym workbook zostanie zapisany.
  3. Name - nazwa workbooka po opublikowaniu.
  4. Description - oferuje szerszy opis zawartości.
  5. Tags - możesz otagować workbook, co ułatwi wyszukiwanie treści na serwerze.
  6. Sheets - możesz wybrać arkusze i dashboardy do publikacji.
  7. image
  8. Permissions - możesz ograniczyć dostęp dla wybranych grup lub użytkowników.
  9. Data Sources - możesz zdecydować czy przy okazji publikacji workbooka chcesz opublikować źródło danych osobno czy źródło ma być częścią workbooka.
  10. image
  11. More Options - decydujesz czy chcesz workbook opublikować w tabach.
 9. Kliknij Publish, a Tableau Server otworzy się w twojej przeglądarce internetowej. Jeśli zostaniesz o to poproszony, wpisz swoje dane uwierzytelniające do serwera. Okno dialogowe Publishing Complete informuje, że workbook jest gotowy do wyświetlenia.
 10. Poinformuj zespół o tym, co przygotowałeś. Naciśnij ikonę Share i w oknie dialogowym wpisz osoby, które chcesz powiadomić. Możesz też pobrać i wysłać link bezpośrednio odwołujący do tego widoku.
image

Publikowanie treści na Tableau Public

Możesz udostępnić swoją pracę szerokiej grupie odbiorców w internecie dzięki Tableau Public. Do udostępnienia treści potrzebujesz osobiste konto.

💡
Uwaga: Kiedy publikujesz w Tableau Public, jak sama nazwa wskazuje, widoki są publicznie dostępne. Oznacza to, że udostępniasz swoje widoki, jak również dane źródłowe każdemu, kto ma dostęp do internetu. Jeśli chcesz dzielić się poufnymi informacjami, rozważ Tableau Server lub Tableau Cloud.
 1. Jeżeli korzystasz z Tableau Desktop to po prostu wybierz menu główne Server > Tableau Public > Save to Tableau Public As.
 2. image
 3. Podaj poświadczenia - mail i hasło.
 4. image
 5. Możesz nadać publikowanemu workbookowi własną nazwę.
 6. Zwróć uwagę, że nie możemy zmienić innych ustawień takich, jak na przykład wybór konkretnych widoków do publikacji.

  image
 7. Kliknij Save i po chwili zobaczysz workbook w twojej przeglądarce internetowej na platformie Tableau Public.
image

← Poprzednia strona

Udostępnianie & współpraca